Stefan Korboński
ur. 2 marca 1901 r. w Praszce,
zm. 23 kwietnia 1989 r. w Waszyngtonie

patriota, ludowiec, żołnierz i polityk
Polskiego Państwa Podziemnego

Aktualności

Uroczystości sprowadzenia do Polski i złożenia w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie doczesnych szczątków śp. Zofii i Stefana Korbońskich – 30 września – 1 października 2012

Fundacja im. Stefana Korbońskiego, Instytut Pamięci Narodowej, Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, Stowarzyszenie Wspólnota Polska, Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Urząd m.st. Warszawy mają zaszczyt zaprosić na uroczystości sprowadzenia do Polski i złożenia w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie doczesnych szczątków śp. Zofii i Stefana Korbońskich.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI

30 września 2012

Godzina 15.00 – uroczyste wprowadzenie trumien z doczesnymi szczątkami Zofii i Stefana Korbońskich do Katedry Polowej Wojska Polskiego w Warszawie i wystawienie w Kaplicy Katyńskiej

1 października 2012

Godzina 11.00 – msza św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie, koncelebrowana przez arcybiskupa metropolitę warszawskiego ks. kardynała Kazimierza Nycza, arcybiskupa warszawsko-praskiego ks. Henryka Hosera SAC i biskupa polowego Wojska Polskiego ks. Józefa Guzdka oraz innych księży.

Po zakończeniu mszy św. nastąpi uroczyste przeniesienie doczesnych szczątków śp. Zofii i Stefana Korbońskich, w asyście wojska i warszawskiej Straży Miejskiej, ulicami Warszawy do Świątyni Opatrzności Bożej.

Około godziny 13.30 – podniosłe złożenie doczesnych szczątków śp. Zofii i Stefana Korbońskich w krypcie w Panteonie Wielkich Polaków.

Godzina 14.00 – otwarcie wystawy „Stefan Korboński 1901–1989” w Świątyni Opatrzności Bożej.

Wstecz
Drukuj
Generuj plik PDF
Poleć stronę znajomemu