Stefan Korboński
ur. 2 marca 1901 r. w Praszce,
zm. 23 kwietnia 1989 r. w Waszyngtonie

patriota, ludowiec, żołnierz i polityk
Polskiego Państwa Podziemnego

Podziękowania

Instytut Pamięci Narodowej pragnie podziękować wszystkim osobom, dzięki którym mógł powstać portal poświęcony Stefanowi Korbońskiemu. Słowa wdzięczności kierujemy w pierwszej kolejności do Pani Zofii Korbońskiej oraz Romana W. Rybickiego z Fundacji Stefana Korbońskiego w Warszawie.

Osobne podziękowania składamy rodzinie Stefana Korbońskiego: Izabeli Kubiak, Halinie Paszkowskiej, Annie Paszkowskiej oraz Stefanowi Rdesińskiemu.

Chcielibyśmy ponadto podziękować za udostępnienie zbiorów prof. Krzysztofowi Tarce i Piotrowi Stankowi, jak również Zbigniewowi Stańczakowi z Hoover Institution, dyrektor dr Barbarze Bereskiej z Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych, dyrektorowi dr. Tadeuszowi Krawczakowi z Archiwum Akt Nowych, dyrektorowi dr. Januszowi Gmitrukowi i Karolinie Sikorze z Muzeum Polskiego Ruchu Ludowego, dyrektor Jadwidze Sipie z IV Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Częstochowie, Jakubowi Skuteckiemu z Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu, Juliuszowi Sętowskiemu z Muzeum Częstochowskiego, dyrektor Irenie Szczepańskiej z Muzeum w Praszce, Agnieszce Sidor, Joannie Lang i Joannie Jastrzębskiej z Muzeum Powstania Warszawskiego, Jackowi Krawczykowi z Instytutu Literackiego i prezesowi Markowi Krawczykowi z Towarzystwa Opieki nad Archiwami Instytutu Literackiego, Mariuszowi Koszucie oraz Pawłowi Cerance.

Wstecz
Drukuj
Generuj plik PDF
Poleć stronę znajomemu